دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بایگانی بخش [اخبار پایگاه]

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 22 | تعداد کل بازدید های مطالب: 4,917 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ -

هشتمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل و سومین کنگره بین المللی ژنتیک تولید مثل

هشتمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل و سومین کنگره بین المللی ژنتیک تولید مثل در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ توسط پژوهشکده علوم تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی یزد در شهر یزد برگزار خواهد شد.

img_yw_news
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ -

هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی

هفتمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تاریخ 21 لغایت 23 آذرماه سال 1397 در مرکز همایشهای بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد. 

img_yw_news
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ -

بانک مغز ایران آماده همکاری با محققان در حوزه بیماری های عصبی است

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ -

هفتمین همایش بین المللی علوم شناختی (ICCS 2017) در اردیبهشت 1396 در تهران برگزار می شود.

پژوهشکده علوم شناختی هفتمین همایش بین المللی علوم شناختی (ICCS 2017) را در اردیبهشت 1396 در تهران برگزار می کند. این همایش با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از 10 تا 14 اردیبهشت 96 در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار می شود.

img_yw_news
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ -

پنجمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تاریخ 19-17 آذرماه سال جاری برگزار می گردد

پنجمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تاریخ 19-17 آذرماه سال 1395 در مرکز همایشهای بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد. این رویداد علمی شامل جدیدترین یافته ها است که در قالب سخنرانی، کارگاه و سمپوزیوم، و پوستر ارائه خواهد شد.

img_yw_news
یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ -

دهمین کنگره دانش اعتیاد شهریور ماه 1395 برگزار می گردد

شاید بتوان گفت بزرگترین مسئله‌ای که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، اعتیاد است. بنابراین اگر تحقیقات در این زمینه به نحوی شایسته جهت دهی شود، می توان ادعا کرد که در درمان، پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم توفیق بزرگی را به دست آورده ایم. مسئله اعتیاد مانند دیگر بیماری ها نیست که فقط خود فرد را درگیر کند بلکه هم توان فرد را می‌گیرد هم نیروی فعال جامعه را از چرخه خارج می‌کند و هم خانواده او را درگیر می‌کند . در این راستا دهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با محوریت پژوهشهای فرارشته ای در دانش اعتیاد، 26-24 شهریورماه 95 برگزار خواهد شد

img_yw_news
یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ -

چهارمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

چهارمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی 2 تا 4 دی ماه سال جاری در مرکز همایش های رازی تهران برگزار خواهد شد.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ -

دومین کنگره نقشه برداری مغز در تاریخ 23 تا 25 آبان ماه برگزار می شود

دومین کنگره نقشه برداری مغز، در تاریخ 23 تا 25 آبان ماه 94 (شنبه تا دوشنبه) در سالن همایشهای بیمارستان میلاد تهران برگزار خواهد شد. در این کنگره بین المللی، که بیش از 80% سخنرانان از دانشگاههای دیگر کشورهای دنیا دستاوردهای اخیر خود در زمینه پایش و مداخله در مغز را ارائه خواهند کرد، فرصت بی نظیری برای علاقمندان به این رشته جدید فراهم خواهد کرد تا در تهران با آخرین یافته های مربوط به عملکرد وساختار مغز آشنا شوند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ -

آشنایی با ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی

موضوع علوم شناختی، ذهن است. دانشی میان رشته‌ای، نو، پویا و معطوف به آینده که در آن، مغز و فرایندها وکارکردهای شناختی آن مورد مطالعه روشمند و منظم علمی قرار می گیرد. فناوری‌های برآمده از این دانش در تعامل با دانشها و فناوری‌های همگرا (زیستی، نانو و اطلاعات) می تواند به ارتقای کیفیت زندگی بشر، رفع کاستی‌های ناشی از آسیب‌های مغزی، تولید سامانه های هوشمند و استفاده بهینه از ذهن و قوای فکری انسان کمک بکند.

img_yw_news
سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴ -

نهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با محوریت تلاشی یکپارچه و چندجانبه برای پیشگیری، درمان، و توانبخشی اعتیاد: از ژن تاجامعه، 20-18 شهریورماه 94

شاید بتوان گفت بزرگترین مسئله‌ای که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، اعتیاد است. بنابراین اگر تحقیقات در این زمینه به نحوی شایسته جهت دهی شود، می توان ادعا کرد که در درمان، پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم توفیق بزرگی را به دست آورده ایم. مسئله اعتیاد مانند دیگر بیماری ها نیست که فقط خود فرد را درگیر کند بلکه هم توان فرد را می‌گیرد هم نیروی فعال جامعه را از چرخه خارج می‌کند و هم خانواده او را درگیر می‌کند ...

img_yw_news
دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ -

امکان دریافت بروشور بانک مغز ایران

در صورت علاقمندی به دریافت بروشور بانک مغز ایران و اطلاع از نحوه اهدا و روند آن می توانید آن را از این لینک دریافت نمایید.

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ -

نــورو. ویکنــد(Neuroscientists Weekend)

ایده های نوروساینسی خود را به کسب و کار تبدیل کنید! آیا با نوروساینس هم می توان کارآفرینی کرد؟ یک استارتاپ نوروساینسی چه ویژگی هایی دارد؟ کاربرد نوروساینس در صنعت چیست؟ آیا می توان در یک دقیقه یک ایده را مطرح کرد؟ آیا می توان در 54 ساعت، یک استارتاپ نوروساینسی تولید کرد؟ و...

img_yw_news
یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ -

با انجمن علوم اعصاب ایران آشنا شوید

انجمن علوم اعصاب ایران با هدف فراهم آوردن بستری برای ارتقا دانش علوم اعصاب در این کشور و ایجاد محیطی موثر برای تعامل فعالان این رشته در راستای نیاز کشور به جهاد علمی ایجاد شده است. این انجمن با همکاری محققین این رشته تاسیس و انتخاب شد و هم اکنون از یاری و عضویت تعداد قابل توجهی از محققین این رشته و رشته های مرتبط بهره مند است.

img_yw_news
یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ -

از رویا تا واقعیت: پیوند سر انسان

مدتی است خبر پیوند سر یک انسان به انسان دیگر(Head transplant) با حواشی بسیاری روبرو شده است. «سرجیو کاناورو» مدیر گروه مدولاسیون عصبی پیشرفته در تورین ایتالیا مدعی شده که اولین پیوند سر دنیا را انجام خواهد داد. وی معتقد است با استفاده از این روش می توان به نجات جان انسان ها پرداخت. برای مثال، سر فردی که به واسطه بیماری لاعلاج یا بیماری تحلیل عضلانی و عصبی یا سرطان و .... در حال مرگ است را می توان به بدن یک بیمار مرگ مغزی پیوند زد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ -

ghjghj

...

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

افتتاح بانک مغز ایران

بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

افتتاح بانک مغز ایران

بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد. بانک مغز دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

روحانی: جهاد اکبر لازمه ادامه راه مذاکرات هسته‌ای است

رئیس جمهور جهاد اکبر را لازمه ادامه راه مذاکرات هسته ای دانست و گفت: با جهاد اکبر است که منافع ملی پررنگ و منافح جناحی، کم‌رنگ خواهد شد.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

وضعیت ایران در دولت الکترونیک/اتصال ۱۳۰دستگاه به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۱۳۰دستگاه اجرایی به شبکه ملی اطلاعات، زیرساخت ارائه خدمات دولتی آنلاین را فراهم کرد اما هنوز با هدف نهایی برنامه پنجم توسعه در رسیدن به رتبه دوم منطقه در بخش دولت الکترونیکی فاصله بسیار است.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

درخشش دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی ریاضی با کسب مقام هفتم

تیم المپیاد ریاضی ایران در پنجاه و ششمین دوره المپیاد جهانی ریاضی توانست با کسب ۳ مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز به مقام هفتم جهان برسد.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

یک ذره جدید در بزرگترین مرکز فیزیک هسته ای جهان کشف شد

محققان بزرگترین مرکز فیزیک هسته ای جهان موفق به کشف ذره جدیدی با نام پنج کوارکی شده اند.

img_yw_news
شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ -

مرکز بین‌المللی علوم و فناوری­های پایدار دریایی راه اندازی می شود

سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران مرکز بین‌المللی نوآوری در انرژی، علوم و فناوری­های پایدار دریایی را راه‌اندازی می‌کند.